Dla wielu osób, które są żywo zainteresowane grami wideo, często zastanawiają się, jak by to było, gdyby same stworzyły grę. W rzeczywistości istnieje wiele różnych ról związanych z tworzeniem gry, a przewodnik w tym artykule pokaże, jak można zostać twórcą gry wideo i odnieść sukces.

Deweloper gier jako kariera

Przemysł gier jest bardziej popularny niż kiedykolwiek i są miliony ludzi, którzy posiadają konsole i gry wideo pewnego rodzaju. Istnieje wiele różnych rodzajów gier, od łamigłówek, gier przygodowych, po gry sportowe. Niewiele osób zamienia swoją pasję do gier w karierę. Dzięki poniższym krokom łatwiej jest zrozumieć, przez co trzeba przejść, aby podjąć się tej roli. Tworzenie gier jest w wielu przypadkach długim procesem i angażuje wiele różnych zespołów pracujących nad różnymi przydzielonymi zadaniami. Jest zespół, który tworzy projekt gry, a następnie są testerzy gry na końcu, którzy testują grę pod kątem ewentualnych błędów. Rola dewelopera jest ważna, ponieważ pomaga on w przeniesieniu gry z fazy projektowania do fazy postprodukcji.

Posiadasz dobre umiejętności matematyczne, a także dużą kreatywność, aby stać się dobrym twórcą gier wideo. Krok 1: Graj w wiele gier wideo Pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, ucząc się, jak zostać deweloperem gier wideo, jest rzeczywiste zagranie w wiele gier wideo samemu. Jeśli to zrobisz, będziesz miał większe szanse na bycie twórcą gier wideo. Większość deweloperów gier bardzo poważnie podchodzi do gier i zdobywa nowe pomysły z gier, w które wcześniej grali. Uwielbiają wypróbowywać nowe wydania i rozumieć najnowsze trendy w grach.

Jest to wymagająca praca. Jednakże, jednym z najważniejszych aspektów każdego dobrego dewelopera jest posiadanie prawdziwej strony kreatywnej i pasji do tworzonych gier. Wszystko to jest bardzo dobre pod względem technicznym, ale aby odnieść sukces, trzeba też mieć wspaniałe, kreatywne pomysły. Krok 2: Uzyskanie stopnia naukowego w dziedzinie informatyki lub projektowania graficznego Niezwykłe jest otrzymanie pracy jako deweloper gier bez doświadczenia lub kwalifikacji. Istnieje wiele kursów online, które można zrobić, aby nabrać tempa.

Jak zostać programistą gier?

Jednakże, jednym z najlepszych sposobów, w jaki można się włamać do tej dziedziny jest zdobycie stopnia naukowego z informatyki lub projektowania graficznego. Powinieneś skupić się na modelowaniu 3D. To dlatego, że tak wiele gier idzie teraz w ten sposób w odniesieniu do ich grafiki. Minęły już czasy dwuwymiarowych gier platformowych i postaci sprzed lat. 3D Studio Max jest jednym z najlepszych, jakich możesz się nauczyć i jest używane przez wiele firm z branży gier na całym świecie. Krok

Zdecyduj się na obszar ekspertyzy Następną rzeczą, na której powinieneś się zdecydować jest to, na którym konkretnym obszarze chcesz się skupić, stając się twórcą gier. Powinieneś mieć pewność, że posiadasz portfolio prac, które zawiera linki do stworzonych przez Ciebie prac online. Ponadto, powinieneś również pracować nad rozwojem nowych pomysłów na gry. Krok 4: Staż w firmie produkującej gry wideo Na koniec, ważne jest, abyś spróbował poszukać pracy, która pozwoli Ci wejść na parter firmy i uczyć się w miarę postępów. Jest to bardzo konkurencyjna branża i ważne jest, abyś dostał się do pracy, która pozwoli Ci awansować po szczeblach drabiny.