Aby pracować w branży gier wideo, będziesz chciał znaleźć uczelnię, która oferuje stopnie naukowe, które będą przydatne dla Ciebie. Kursy te zazwyczaj obejmują takie tematy, jak projektowanie gier, projektowanie graficzne i programowanie. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej!

Jak zacząć karierę w branży gier wideo?

Ważną częścią życia, z którą w końcu wszyscy musimy się zmierzyć jest to, że (prawie) wszyscy będziemy musieli pracować. Podczas gdy jedni pracują tylko po to, by zarabiać pieniądze, inni są dumni z tego, że mogą pracować w pozycji, która sprawia im prawdziwą przyjemność. W dzisiejszych czasach wielu ludzi szuka możliwości wejścia w świat techniki. Od komputerów po bezpieczeństwo cybernetyczne, a nawet rozwój gier, technologia jest tym, co rządzi naszym społeczeństwem. Na pewno słyszałeś o ludziach, którzy pracują w branży gier wideo, i jak ekscytujące i zabawne są ich prace, a może jesteś zainteresowany nauką o grach wideo, lub zaangażowaniem się w pracę jako Testerzy Gier.

Może nawet zechcesz przenieść się na wyższy poziom i podjąć decyzję o zostaniu ekspertem w projektowaniu gier. Bez względu na to, jaką ścieżkę kariery masz nadzieję zrobić, będziesz chciał zarobić stopień, który koreluje z przemysłem gier wideo. Uczelnie, które oferują to, czego potrzebujesz Dzisiaj, studenci mają wybór, aby zarobić stopień na kampusie, online, lub poprzez połączenie obu, znany jako stopień hybrydowy. Chociaż istnieją tysiące szkół wyższych, które można wybrać, aby uczęszczać na całym świecie, jeśli szukasz dostać się do branży gier wideo jest kilka szkół, które będą chciały rozważyć nad innymi. Szkoły te oferują bardziej techniczną naukę i mają stopnie naukowe, które są ukierunkowane na ludzi szukających pracy związanej z grami wideo.

Jak mogę zostać projektantem gier wideo?

Weź pod uwagę następujące miejsca i stopnie naukowe,  BFA w projektowaniu gier, MFA w projektowaniu gier Zawsze należy rozważyć swój budżet Zanim zdecydujesz się uczęszczać do dowolnego rodzaju szkoły, najlepiej jest wiedzieć, ile możesz sobie pozwolić na wydatki na edukację. Uzyskanie dyplomu w dzisiejszym świecie nie jest w żaden sposób tanie, więc ważne jest, abyś wiedział, że możesz sobie wygodnie pozwolić na podjęcie studiów. Oczywiście, zawsze możesz ubiegać się o pożyczki, granty, a także pomoc federalną, aby pomóc zmniejszyć ogólne koszty.

Jeśli masz dość napięty budżet, to ważne jest, abyś mógł płacić za studia i nadal wygodnie żyć. Pamiętaj: istnieje wiele możliwości finansowania oraz pomocy pieniężnej, którą możesz otrzymać. Pracując nad swoim stopniem naukowym, aby móc rozpocząć karierę w branży gier wideo, będziesz szczęśliwy i dumny z siebie, że możesz zdobyć swój stopień naukowy i pracować w branży swoich marzeń. Rozważ różne wybory, które masz do zdobycia stopnia i pracy na rzecz tego! Kto nie chciałby być w stanie pracować w tak zabawnej, nowoczesnej i ekscytującej roli?