Jeśli myślisz o swojej karierze i lubisz grać w gry wideo możesz chcieć poważnie rozważyć stopień w projektowaniu gier wideo. Możesz znaleźć zatrudnienie, projektując lub grając w gry wideo. Oto kilka możliwości zatrudnienia z dyplomem w zakresie projektowania gier wideo.

1) Programista gier wideo

Piszą oni kod, aby gry wideo działały poprawnie. Jest to ciężka praca, ponieważ programowanie gier wideo często wiąże się z pisaniem skomplikowanych funkcji i algorytmów, które zazwyczaj są trudniejsze do stworzenia niż zwykłe oprogramowanie napisane dla aplikacji biznesowych.

Programowanie gier wideo może nie być właściwą drogą dla tych, którzy szukają zastosowania w projektowaniu gier wideo. ale jeśli masz pisać kod i programować, dlaczego nie zrobić tego dla gier wideo?

2) Tester gier wideo

Praca testera gier wideo, za którą otrzymywałbyś wynagrodzenie za granie w gry wideo. Jeśli jesteś ćpunem z gier wideo, to nie byłoby to świetne zatrudnienie przy projektowaniu gier wideo. To, co byś robił, to granie w gry i szukanie rzeczy, które nie działają prawidłowo lub są trudne do zrozumienia, ponieważ wydaje się, że nie dodaje to wartości do gry. Próbowałbyś również rozbić grę, aby sprawdzić, czy nie możesz sprawić, że wszystko pójdzie źle.

3) Animator gier wideo

Animatorzy są tymi, którzy wprowadzają grę w życie, projektując ruch postaci z gry wideo. Pracujesz ramię w ramię z programistą, aby wykonać to zadanie. Najważniejsze jest to, że to oni są odpowiedzialni za animację i grafikę, więc jeśli jesteś trochę artystą z wyobraźnią, to jest to świetna okazja do pracy przy projektach gier wideo.

4) Sound Designer

Projektanci dźwięku tworzą muzykę i efekty dźwiękowe w grach wideo.

Jeśli interesujesz się zarówno muzyką, jak i dźwiękiem, rozumiesz i wiesz, jak pracować ze sprzętem nagrywającym i znasz różne rodzaje muzyki i efektów dźwiękowych, to jest to inny sposób na zatrudnienie przy projektowaniu gier wideo.

5) Projektant gier

Projektanci gier wideo tworzą wrażenie lub doświadczenie gry wideo, które sprawiają, że gra jest zabawna i ekscytująca.

Projektanci gier wideo powinni mieć zainteresowanie grami wideo i pewne umiejętności artystyczne i programistyczne.